Przekonaj się, jak skuteczna jest aktywna piana! Jak używać tego środka do mycia pojazdów? Sprawdzamy!

Każdy z nas chce mieć czysty i zadbany samochód. Warunkiem estetycznego wyglądu pojazdu jest jego regularne mycie specjalnie do tego przeznaczonymi środkami. Standardowo stosuje się w tym celu preparat, który jest mieszaniną związków o proporcjach, które pozwalają na utrzymanie właściwego, neutralnego pH, które z kolei jest w pełni bezpieczne dla samochodowego lakieru. Poznaj, jakie zalety posiada aktywna piana! Jak używać tego specyfiku, by poprawnie umyć pojazd?

Aktywna piana – jak używać tego środka?

Tradycyjne wiadro z wodą i mydło w płynie do mycia samochodu odeszły już do lamusa! Czas na bardziej praktyczne rozwiązania, które pomogą Ci dokładnie i sprawnie wyczyścić pojazd. Środkiem, który bezproblemowo poradzi sobie z zaschniętych brudem i klejącą powłoką jest aktywna piana. Jak używać tego preparatu, by skutecznie umyć samochód? Przede wszystkim, kieruj się instrukcjami producenta zamieszczonymi na opakowaniu ze środkiem. Konieczne będzie rozcieńczenie cieczy z wodą, a same proporcje odczytasz właśnie na etykiecie butelki.

Technika aplikacji aktywnej piany – jak używać, by nie przesadzić?

Zanim przystąpisz do pianowania, upewnij się, że samochód nie jest zbyt mocno nagrzany. Nie warto aplikować aktywnej piany w sam środek upału z uwagi na szybkie wysychanie środka i ewentualność uszkodzenia lakieru. Aktywna piana – jak jej używać? Zacznij od dołu – spryskaj opony, felgi i okolice. Później aplikuj preparat na karoserię i dach, kierując strumień od dołu. W ten sposób unikniesz zacieków. Gdy substancja zacznie znikać z powierzchni samochodu, jest to właściwy moment na jej spłukanie.

Poznaj, czym jest aktywna piana! Jakiego rodzaju używać?

Rodzajów aktywnej piany jest wiele. Środki różnią się między sobą składem chemicznym, z których wynika również stopień skuteczności usuwania zanieczyszczeń. Niektóre piany zawierają szereg dodatków, dzięki którym brud odchodzi od powierzchni lakieru łatwiej. Dodatkowo zabezpieczają one samochód przed szkodliwym działaniem środków czyszczących. Myjąc pojazd, szybko się przekonasz, jak skuteczna jest aktywna piana. Jakiego używać preparatu? Możesz zdecydować się na wersję dwufazową, która usunie nawet trwałe, oleiste zabrudzenia lub modele standardowe, w pojemnościach 1-5l.

Darmowa dostawa
Jeżeli chcesz skorzystać z darmowej dostawy zrób zakupy za minimum 350 zł i ciesz się darmową dostawą
Darmowa dostawa (InPost Paczkomaty 24 ) już od 350,00 zł.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium