Sprawdź, jaki prostownik wybrać do swojego pojazdu! Porównujemy typy urządzeń

Zima to czas, kiedy akumulator w Twoim pojeździe jest najbardziej narażony na wyładowanie. Pojazdy najnowszych generacji mają wiele wbudowanych czujników elektrycznych i elementów, które znacząco obciążają jego pracę. Rozwiązaniem, które z powodzeniem sprawdzi się w reanimacji akumulatora, okaże się prostownik – przez wiele osób nazywany po prostu ładowarką do akumulatorów. Używając profesjonalnego słownictwa, powiemy, że sprzęt ten ma za zadanie zamienić napięcie przemienne w stałe. Jaki prostownik będzie dla Ciebie najlepszy? Sprawdzamy!

Jaki prostownik określa się mianem transformatorowego?

Spośród kilku typów prostowników możemy wyróżnić te transformatorowe, czyli urządzenie z transformatorem umożliwiającym ładowanie akumulatora. Jaki to prostownik? Tego rodzaju sprzęt nie ma żadnych elektronicznych dodatków, więc cechuje go też niska cena. Obecnie typy transformatorowe są wypierane przez nowocześniejsze warianty do ładowania.

Prostownik mikroprocesorowy - jaki wybrać?

Bardziej zaawansowaną technologią niż prostowniki transformatorowe charakteryzują się modele mikroprocesorowe, zapewniające bezpieczeństwo ładowanym akumulatorom. Poprzez odpowiednią regulację napięcia podczas ładowania zapobiegają wahaniom prądu w sieci i zwarciom, które mogą wystąpić na skutek tego procesu. Przy zastosowaniu modelu mikroprocesorowego możesz ładować akumulator bez konieczności wyjmowania go z pojazdu. Unikniesz także odpinania instalacji elektrycznej. Zatem jaki prostownik będzie wygodniejszy w użyciu? Oczywiście inwertorowy! Gdy ładowanie się zakończy, prostownik automatycznie przerywa swoje działanie.

Jaki prostownik zadziała w najpilniejszych przypadkach?

Jeżeli zależy Ci na niemal błyskawicznym odpaleniu pojazdu, warto skłonić się ku prostownikom idealnym do ekstremalnych sytuacji. Jaki prostownik nada się do tego najbardziej? Wybierz typ z rozruchem! Prostownik z tą opcją ma zdecydowanie większe gabaryty niż standardowe modele, ale jego niezaprzeczalną zaletą jest fakt, że jest on w stanie w szybkim czasie naładować akumulator w samochodzie osobowym, a także w ciężarówce czy vanie. Dodatkowym plusem jest oczywiście rozruch silnika, czego nie uskuteczni klasyczny prostownik.

Dopasuj sprzęt do swojego akumulatora, czyli jaki prostownik będzie najlepszy

Żeby nabyć konkretny model prostownika, musisz znać parametry swojego akumulatora. Koniecznie zwróć też uwagę na wartość prądu ładowania skutecznego i na napięcie wyjściowe, które musi być zgodne z napięciem obecnym w Twoim sprzęcie. Warto szukać modeli z wbudowanym wentylatorem, dzięki czemu czas ładowania może być krótszy.

Darmowa dostawa
Jeżeli chcesz skorzystać z darmowej dostawy zrób zakupy za minimum 350 zł i ciesz się darmową dostawą
Darmowa dostawa (InPost Paczkomaty 24 ) już od 350,00 zł.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium